#İletişimekimi Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu

23 Eki

  • Gölyaka Meslek Yüksekokulu
  • Tüm Duyurular

#iletişimekimi Değer Ödülleri Sahiplerini Buldu

Duayen isimlerin ve alanında uzman konukların katılımıyla iletişime yeni bir soluk getiren #iletişimekimi etkinlikleri sona erdi.

Düzce Üniverstiesi Gölyaka MYO öğrencileri tarafından düzenlenen ve iletişim kavramına farklı bakış açıları kazandıran “#iletişimekimi Bireysel Kurumsal Toplumsal İletişim Paylaşımı Platformu” geçtiğimiz hafta gerçekleşti.

#iletişimbence kitabı yazarı Öğr. Gör. Nurgül Soydaş ve editoryal ekibinin özel oturumuyla başlayan bir haftalık yoğun süreç duayen isimlerin ve alanında uzman konukların katılımıyla devam etti.

Başta Halkla İlişkilerin duayen ismi Betûl Mardin olmak üzere, Elma Yayınevi’nden Sait İşseven, e-bebek firması Marka İletişim Danışmanı Hande Yuvakuran, NTV Radyo’dan İrem Gökbudak, Alem FM’den Serdar Gökalp, Show TV Magazin Servisi Haber Müdürü Ömür Sabuncuoğlu, ıslak mendil mucidi Ataman Özbay, CNN Türk Haber Muhabiri Fulya Öztürk, Habertürk Muhabiri Serdar Yazıcı, IC Holding Kurumsal İletişim Direktörü Ece Gülser Özdemir, Kredi Kayıt Bürosu (KKB) Kurumsal İletişim Müdürü Handan Erdoğdu, Sabiha Gökçen Kurumsal İletişim Müdürü Canan Soysal, UNDP Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı Türkiye İletişim Koordinatörü Faik Uyanık, İnkılap Kitabevi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Bozkurt, ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Zafer Algöz ve yazar Can Yılmaz konuk olarak katılım gösterdi. İletişimi konuşup tartışan katılımcılara ayrıca #iletişimekimi Değer Ödülü de takdim edildi.

#iletişimekimi’nde ayrıca Hayal Meal doğaçlama tiyatro gösterisi de sahne aldı. Yaklaşık 10 yıllık bir geçmişe sahip olan tiyatro ekibi, farklı içerikteki oyunlarla başarılı bir tiyatro performansı sergileyerek öğrencilerimize eğlenceli anlar yaşattı.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melda Cinman Şimşek “Bireyler, Toplumlar Açısından İletişimsel Sorunlar ve Çözüm Önerileri” Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nigar Pösteki, “İletişim, Kuram, Kritik” başlıklarıyla öğrencilere sunum yaptı.

AÇIK KAPI UYGULAMASI VE İLETİŞİM

Oturumda ayrıca Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “Kurumsal Yönetişim Açık Kapı Uygulaması” başlıklı konuşmasında, iletişimi; insanların kendisini başkalarının yerine koyabilmesi şeklinde tanımlayarak, iletişimin en önemli kazanımının bilgi olduğuna işaret etti.

Yönetici olarak doğru karar verebilmek, adil olabilmek, güven ilişkisi kurabilmek ve bilgi sahibi olabilmek için 5 Kasım 2015 tarihinde Açık Kapı Uygulamasını Üniversitemizde başlattıklarını belirten Rektörümüz, şu ana kadar gerçekleştirdikleri 24 Açık Kapı Uygulamasında yaklaşık 3 bin kişiyi dinlediklerini ve bunun bir başarı olduğunu sözlerine ekledi. Bu uygulamada güzel anılara sahip olduklarını dile getiren Rektörümüz, ciddi faydaları olan Açık Kapı Günü ile bilgi yumağı biriktirdiklerini söyledi. Projesi olan öğrencilerimize ve akademisyenlerimize destek olduklarını ifade eden Rektörümüz, şehirden vatandaşların da kendilerini ziyaret ettiği bilgisini paylaştı.

Usul, yaklaşım ve nezaket konularında hassas davranmanın da önemine değinen Rektörümüz, öğrencilerimizin güzel bir ülke ve başarılı bir üniversitede olduklarını belirterek umutsuz olmamalarını temenni etti.

Öte yandan Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, bahçeye kurulan Alem FM otobüsünde Serdar Gökalp’in canlı yayın konuğu oldu. Üniversitemizin ihtisaslaşma faaliyetleri, sosyal farkındalık oluşturan projeleri ve öğrencilerle buluşma etkinliklerinden söz eden Rektörümüz, Üniversitemizle ilgili çeşitli bilgiler aktardı.

OYUN OYUNCAK PLATFOMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

#iletişimekimi’nde üniversitemizin Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Uğur Hasırcı, Üniversitemizin koordine ettiği Milli Oyuncak süreciyle ilgili bilgiler paylaştı. 4 Mart 2019 tarihinde düzenlenecek Milli Oyuncak Ar-Ge Proje Pazarı’na ürün, fikir ve prototiplerle tüm katılımcıları beklediklerini söyleyen Doç. Dr. Hasırcı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı liderliğindeki sürecin sonunda Milli Oyuncağın oluşturulmasının planlandığını sözlerine ekledi.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Rektörümüz Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, önemli bir organizasyonda öğrencilerimizle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İletişimi en temel özelliğiyle, kendini başka birisinin yerine koymak şeklinde tanımlayan Rektörümüz, yıldan yıla iletişimin değişse de insanın insanı anlayabilmesinin en önemli yolunun, kendisini başkalarının yerine koymaktan geçtiğini vurguladı.

Açılış konuşmalarının sonrasında, DÜBİT Müdürü Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş’ın moderatörlüğünde Milli Oyuncak Süreci, Oyuncak ve Çocuk Etkileşimi konularının konuşulduğu panele geçildi.

Oturumlarda; DÜBİT Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Uğur Hasırcı, “Oyun/ Oyuncak Serüveni” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi.  Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Üyesi Hasan Hüseyin Ciritcioğlu, “Çocuk-Oyuncak Fiziksel Etkileşimi ve Oyuncak Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler” konusunda önemli bilgiler aktarırken, Üniversitemiz Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Açelya B. Gönüllü, “Oyuncağın Dönüşümü” konusuna değindi.  Yine Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan Öğr. Gör. Dr. Zeynep Seda Çavuş “Oyun/ Oyuncağın Tarihsel Gelişimi ve Toplumsal Birliktelik Sağlanmasındaki Rolü” başlıklı sunumuyla programa katkı sağlarken, Bemi Oyuncak firması sahibi Ali Kamberoğlu ise “Ulusal ve Evrensel Bağlamda Oyun Oyuncak Uygulamaları” konulu konuşmasıyla katılımcıları bilgilendirdi.

REKLAM VE MOBİL UYGULAMA

Öte yandan “Nasıl Reklam Olunur?” başlıklı söyleşisinde Mantar Reklam Ajansı’ndan Rıfat Cıngıllıoğlu, reklamcılık sektörü ile ilgili bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Başka bir söyleşide ise Cıngıllıoğlu, “Mobil Uygulama Sunumu” ile programa katkı sağladı.

ATÖYLELER YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Programda, Üniversitemiz 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda farklı ilgi alanlarına yönelik Haber yazma, fotoğrafçılık, yaratıcı yazarlık ve yaratıcı drama ile ilgili kurulan atölyeler de katılımcılara yeni bakış açıları sundu.

Ayrıca Kadın Girişimciler Jineps Atölye’ye ise çok yoğun ilgi vardı. Ayrıca bir oturum gerçekleştiren Jineps Atölye ekibinin “Kadın İsterse” başlığıyla öğrencilere sunum yaptı. Jineps Atölye ekibi, kadın girişimciler konusuna farklı bir pencereden yaklaşarak el sanatları üzerine yaptıkları çalışmalardan söz etti.